No products in the cart.

The cost of 3 1/4 kg …

CBSE, JEE, NEET, CUET

CBSE, JEE, NEET, CUET

Question Bank, Mock Tests, Exam Papers

NCERT Solutions, Sample Papers, Notes, Videos

The cost of 3 1/4 kg apple is rupees 130 find the cost of 1 kg apple
  • 3 answers

Aadi Prajapati 6 years, 5 months ago

40rupees

Sudhir Dave 6 years, 5 months ago

-3-2-15+

Avinash Kumar 6 years, 5 months ago

Kg. Rupees 31/4. 130 1. x • 31/4*x=130*1 • x=130 divided to(sign of division) 31/4 • x=130*4/31 •x=520/31
https://examin8.com Test

Related Questions

3/4 of 10/29 multiplication
  • 0 answers
124+659
  • 2 answers
Find the mising values
  • 0 answers
What is lhs
  • 0 answers
Divide the following decimal number. 2.346÷2.3
  • 0 answers
The backers of milk contain 4 1/2 litres 5 1/4 litres 3 3/4
  • 0 answers

myCBSEguide App

myCBSEguide

Trusted by 1 Crore+ Students

Test Generator

Test Generator

Create papers online. It's FREE.

CUET Mock Tests

CUET Mock Tests

75,000+ questions to practice only on myCBSEguide app

Download myCBSEguide App