Which one is costlier ? 20 …

CBSE, JEE, NEET, CUET
Question Bank, Mock Tests, Exam Papers
NCERT Solutions, Sample Papers, Notes, Videos
Posted by Khusi Lusi 6 years, 5 months ago
- 2 answers
Khusi Lusi 6 years, 5 months ago
Related Questions
Posted by Sheikh Alfaz 1 month, 2 weeks ago
- 0 answers
Posted by Duruvan Sivan 6 months, 1 week ago
- 0 answers
Posted by Alvin Thomas 3 months ago
- 0 answers
Posted by Yash Pandey 6 months, 1 week ago
- 0 answers
Posted by Akhilesh Patidar 1 year, 4 months ago
- 0 answers
Posted by Savitha Savitha 1 year, 4 months ago
- 0 answers

myCBSEguide
Trusted by 1 Crore+ Students

Test Generator
Create papers online. It's FREE.

CUET Mock Tests
75,000+ questions to practice only on myCBSEguide app
myCBSEguide
Sia ? 6 years, 5 months ago
In 20 dozen, there are 20 x 12 = 240 bananas for Rs 4 per piece
and 250 apples are for 4 Rs per piece.
Therefore, Apples are more costlier.
0Thank You