Rahul purchase 2 1 by 2 …

CBSE, JEE, NEET, CUET
Question Bank, Mock Tests, Exam Papers
NCERT Solutions, Sample Papers, Notes, Videos
Posted by Brijesh Pandey 6 years, 7 months ago
- 1 answers
Related Questions
Posted by Shivanshu Pandey 1 year, 4 months ago
- 0 answers
Posted by Shree Vanshika Reddy Reddy 3 months, 1 week ago
- 0 answers
Posted by Shree Vanshika Reddy Reddy 8 months, 3 weeks ago
- 0 answers
Posted by Vedika Chourasiya 1 year, 2 months ago
- 0 answers
Posted by Bhargav Panchal Shantilal Panchal 1 year, 4 months ago
- 2 answers
Posted by Heena Khatun 1 year, 2 months ago
- 0 answers
Posted by Dipratna Salunke 1 year, 4 months ago
- 2 answers
Posted by Harsha Sarji.S 1 year, 3 months ago
- 0 answers

myCBSEguide
Trusted by 1 Crore+ Students

Test Generator
Create papers online. It's FREE.

CUET Mock Tests
75,000+ questions to practice only on myCBSEguide app
myCBSEguide
Gaurav Seth 6 years, 7 months ago
Q: Rahul bought 4 kg 90 g of apples, 2 kg 60 g of grapes and 5 kg 300 g of mangoes. find the total weight of all the fruits he bought.
Rahul bought , apples = 4kg 90g
He bought , grapes = 2kg 60g
He bought , mangoes = 5kg 300g
Total weight he bought = ( 4kg 90g + 2kg 60g + 5kg 300g )
=> 11kg 450gm
0Thank You