If 15 oranges cost ₹ 70, …

CBSE, JEE, NEET, CUET
Question Bank, Mock Tests, Exam Papers
NCERT Solutions, Sample Papers, Notes, Videos
Posted by Patel Mahi 4 years, 7 months ago
- 5 answers
Uday Chauhan 4 years, 7 months ago
cost of 1 orange 70/15 = 4.6 then cost of 39 orange = 39×4.6= 179.4
Related Questions
Posted by Monika 8B 5 months, 3 weeks ago
- 0 answers
Posted by Madhav Sharma 10 months, 1 week ago
- 2 answers
Posted by Ojus Dimen 1 year, 4 months ago
- 1 answers
Posted by Arya Jain 1 year, 4 months ago
- 0 answers

myCBSEguide
Trusted by 1 Crore+ Students

Test Generator
Create papers online. It's FREE.

CUET Mock Tests
75,000+ questions to practice only on myCBSEguide app
myCBSEguide
Karan Singh 4 years, 7 months ago
0Thank You