No products in the cart.

The cost of 19 pens is …

CBSE, JEE, NEET, CUET

CBSE, JEE, NEET, CUET

Question Bank, Mock Tests, Exam Papers

NCERT Solutions, Sample Papers, Notes, Videos

The cost of 19 pens is RS_570 , find the cost of 32 pens
  • 1 answers

Vedant Joshi 7 years ago

Cost of 1 pen =570÷19=30 30×32=960 ₹960 ans
https://examin8.com Test

Related Questions

Class 8th ex .5.1
  • 1 answers
Pythagoras theoram ???
  • 1 answers
3+4{
  • 4 answers
2x+5= 10
  • 1 answers

myCBSEguide App

myCBSEguide

Trusted by 1 Crore+ Students

Test Generator

Test Generator

Create papers online. It's FREE.

CUET Mock Tests

CUET Mock Tests

75,000+ questions to practice only on myCBSEguide app

Download myCBSEguide App