No products in the cart.

The school canteen charges ₹20 for …

CBSE, JEE, NEET, CUET

CBSE, JEE, NEET, CUET

Question Bank, Mock Tests, Exam Papers

NCERT Solutions, Sample Papers, Notes, Videos

The school canteen charges ₹20 for lunch and ₹4 for milk for each day. How much money do you spend in 5 days on these things?
  • 5 answers

Aryan Dwivedi 3 years, 10 months ago

120

Diksha Sinha 3 years, 10 months ago

20 rupees

Piyush Ranjan Singh 3 years, 10 months ago

20×4×5=400

Shivang Chaudhary 3 years, 10 months ago

Ok

Shivang Chaudhary 3 years, 10 months ago

120
https://examin8.com Test

Related Questions

900 mile to minus 300 mile
  • 0 answers
8+7=115, 5+3=?
  • 1 answers
426787634 indian number system
  • 1 answers
What is all pretty sister
  • 0 answers
Who is the first mathematics
  • 0 answers

myCBSEguide App

myCBSEguide

Trusted by 1 Crore+ Students

Test Generator

Test Generator

Create papers online. It's FREE.

CUET Mock Tests

CUET Mock Tests

75,000+ questions to practice only on myCBSEguide app

Download myCBSEguide App