No products in the cart.

If the price of 13 appls …

CBSE, JEE, NEET, CUET

CBSE, JEE, NEET, CUET

Question Bank, Mock Tests, Exam Papers

NCERT Solutions, Sample Papers, Notes, Videos

If the price of 13 appls is 52 rupees what is the price of 10 appls?
  • 3 answers

Rohan Maslekar 5 years, 1 month ago

1kg mangoes cost 92 rs what is the cost of 1 mango

Swati Yadav 5 years, 1 month ago

13÷52 = 4 4×10 = 40

Yogita Ingle 5 years, 1 month ago

If the price of 13 apples is 52 rupees

So, price of 1 apple = 52 ÷  13 = 4

The price of 10 apples =  4 × 10 = Rs 40

https://examin8.com Test

Related Questions

Which dote is nearest to D
  • 0 answers
Arrange in columns then subtract
  • 0 answers
782-14
  • 5 answers
Missing number class 21 + 53 is equal 138
  • 2 answers
106m
  • 2 answers
15m 82 cm ( convert to cm)
  • 0 answers
98(68)
  • 0 answers

myCBSEguide App

myCBSEguide

Trusted by 1 Crore+ Students

Test Generator

Test Generator

Create papers online. It's FREE.

CUET Mock Tests

CUET Mock Tests

75,000+ questions to practice only on myCBSEguide app

Download myCBSEguide App