1 dozen banana cost rs-48. How …

CBSE, JEE, NEET, CUET
Question Bank, Mock Tests, Exam Papers
NCERT Solutions, Sample Papers, Notes, Videos
Posted by Neetu Rajpal 5 years, 5 months ago
- 1 answers
Related Questions
Posted by Akhil .B 1 year, 3 months ago
- 0 answers
Posted by Simran Choudhury 1 year, 4 months ago
- 1 answers
Posted by Piyush Kumar 1 year, 4 months ago
- 0 answers
Posted by Harshit Sorte 1 year, 4 months ago
- 2 answers
Posted by Harshitha K 1 year, 4 months ago
- 2 answers
Posted by A Sanjay Kumar 11 months, 2 weeks ago
- 0 answers
Posted by Laranya Yelmame 1 year, 4 months ago
- 0 answers
Posted by Ankush Yadav 1 year, 3 months ago
- 1 answers

myCBSEguide
Trusted by 1 Crore+ Students

Test Generator
Create papers online. It's FREE.

CUET Mock Tests
75,000+ questions to practice only on myCBSEguide app
myCBSEguide
Yogita Ingle 5 years, 5 months ago
1 dozen banana cost rs-48.
SO, cost of 1 banana = 48/12 = 4 rs
Number of bananas purchased in rs 2056 = 2056/4 = 514
Total dozen bananas can be purchased in rs- 1056 = 514 /12 = 42.83 dozen
0Thank You