No products in the cart.

anyone please answer my question ??. …

CBSE, JEE, NEET, CUET

CBSE, JEE, NEET, CUET

Question Bank, Mock Tests, Exam Papers

NCERT Solutions, Sample Papers, Notes, Videos

anyone please answer my question ??. My question is Q.If 36 flats cost ${Ruppes}68251500 what is the cost of each such flat. Please answer me quickly??????
  • 2 answers

Commerce Easy 5 years, 7 months ago

Cost of 36 flats=68251500 Cost of 1 flat =68251500/36 =1895875

Runa Basu 5 years, 7 months ago

Do you know mathamatics? Just divide it
https://examin8.com Test

Related Questions

426787634 indian number system
  • 1 answers
Who is the first mathematics
  • 0 answers
900 mile to minus 300 mile
  • 0 answers
8+7=115, 5+3=?
  • 1 answers
What is all pretty sister
  • 0 answers

myCBSEguide App

myCBSEguide

Trusted by 1 Crore+ Students

Test Generator

Test Generator

Create papers online. It's FREE.

CUET Mock Tests

CUET Mock Tests

75,000+ questions to practice only on myCBSEguide app

Download myCBSEguide App