No products in the cart.

Cost if 4 dozens banana is …

CBSE, JEE, NEET, CUET

CBSE, JEE, NEET, CUET

Question Bank, Mock Tests, Exam Papers

NCERT Solutions, Sample Papers, Notes, Videos

Cost if 4 dozens banana is RS.60 . How many bananas can purchased for RS . 12.50
  • 4 answers

Snehal Priyadarshi 7 years, 8 months ago

₹10

Sharda Dhanuka 7 years, 9 months ago

4dozens=48 bananas, So cost of 1 banana=48/60 =1/1.25 So, No of bananas in 12.50 Rs=10

Anmol Bagesar 7 years, 9 months ago

10

Sahithi Goud 7 years, 9 months ago

10
https://examin8.com Test

Related Questions

426787634 indian number system
  • 1 answers
What is all pretty sister
  • 0 answers
900 mile to minus 300 mile
  • 0 answers
Who is the first mathematics
  • 0 answers
8+7=115, 5+3=?
  • 1 answers

myCBSEguide App

myCBSEguide

Trusted by 1 Crore+ Students

Test Generator

Test Generator

Create papers online. It's FREE.

CUET Mock Tests

CUET Mock Tests

75,000+ questions to practice only on myCBSEguide app

Download myCBSEguide App